قوانین بده-بستان

۱-تعاریف کلی:

۱-۱- کاربر: هر فرد حقیقی که عضویت وی در بده-بستان توسط مدیریت تایید شده باشد و بتواند ارائه‎دهنده و یا گیرنده خدمت/سرویس باشد.

۱-۲- خدمت/سرویس: هرگونه نیاز یا خواسته‎ای از کاربران که در دایره‎ی مهارت‎ها و یا تخصص‎های از پیش تعریف شده بده-بستان باشد را شامل می‎شود.

۱-۳-حساب کاربری: شامل پروفایل کاربر، اطلاعات شخصی وی و جزییات مربوط به فعالیت‎های او است.

۱-۴ گروه‎های تخصصی: به هریک از گروه‎های دانش/مهارت محوری که از پیش در بده-بستان تعریف شده‎اند گفته می شود. در هریک از این گروه‎ها افراد کارشناس و متخصص (با مدارک تایید شده) عضو می‌باشند.

۱-۵ امتیاز: نیروهای متخصص پس از هربار ارائه‎ی خدمت امتیاز بدست می‎آورند که بر اساس زمان کار و نیز گروه خدماتی آن‎ها تعیین می‎شود . داشتن امتیاز این امکان را برای آن‎ها فراهم می‎کند تا بتوانند در هر زمان با استفاده از همین امتیازها درخواست خدمت از کارشناسان گروه‎های دیگر داشته باشند.

۲-مالکیت معنوی و حقوقی:

۱-۲ هرگونه تلاش برای تغییر، بازنویسی و مشابه‎سازی از نرم افزار بده-بستان توسط کاربران خلاف قانون بوده و بده-بستان حق انجام اقدامات قانونی علیه فرد خاطی را برای خود محفوظ می‎داند که خود شامل پرداخت تمام خسارات وارد شده نیز می‎باشد.

۲-۲ هرگونه تلاش از سوی کاربران برای دسترسی به سرورها و برنامه‎های مرتبط با آن و یا استفاده از زبان ماشین، مهندسی معکوس جهت بهره بردای‎های شخصی خلاف قوانین بوده و  بده-بستان مجاز به شکایت و پیگیری قانونی است.

۳-۲ تمام متن‎ها، گرافیک‎ها متعلق به بده-بستان است، باز نشر و یا هر نوع استفاده از آن غیرقانونی است.

۳- شرایط عضویت:

۱-۳ کاربران برای عضویت باید ۱۸ سال تمام باشند.

۲-۳ تمام کاربران باید با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران در بده-بستان به فعالیت بپردازند و هرگونه قانون شکنی تنها و تنها متوجه فرد خاطی بوده و در این ارتباط بده-بستان هیچ مسئولیتی نمی پذیرد.

۳-۳ تعهد به کاربران جز اولویت های ارزشی بده-بستان است هرگونه تاخیر زمانی توسط هریک از طرفین، کم کاری در کیفیت ارائه خدمت و یا عدم انجام آن در نوبت اول با تذکر مدیریت گوشزد خواهد شد. در صورت تکرار تعلیق دو هفته ای حساب کاربری صورت می گیرد و در نوبت سوم کاربر با تعلیق دو ماهه ی حساب کاربری خود مواجه خواهد شد. از این رو خواهشمندیم  دو کاربر خدمت گیرنده-خدمت دهنده  برای ایجاد آسایش و اصول حرفه ای خدمت رسانی پیش از توافق نهایی  به طور کامل از شرایط زمانی و مکانی و نیز نوع خدمت رسانی اطمینان حاصل کنند.

۴-۳ کاربران متعهد می شوند از هرگونه برقراری ارتباط مستقیم و یا غیر مستقیم با نیروهای کارشناسی که اطلاعاتشان توسط بده-بستان در اختیار آن ها قرار گرقته خودداری کنند، هرگونه ذخیره سازی اطلاعات کاربران از یکدیگر خلاف قانون بوده و بده-بستان توسط پلیس پیگیری های قانونی را انجام خواهد داد.

۵-۳ کاربران می پذیرند شماره تلفن همراه و آدرس مکان دریافت خدمت برای نیروی کارشناس جهت ارایه سرویس ارسال شود.

۶-۳ کاربران متعهد می شوند تمام اطلاعات خواسته شده توسط بده-بستان را به طور صحیح و دقیق وارد نمایند.

۷-۳ کاربران موظف می باشند از اطلاعات نام کاربری و رمز ورود خود نگه داری کنند و در صورت هرگونه سرقت اطلاعات موضوع را با بده-بستان در میان بگذارند تا اقدامات مقتضی انجام شود، در غیر این صورت مسئولیت هرگونه فعالیت انجام شده توسط این حساب کاربری بر عهده کاربر است.

۸-۳ هیچ یک از کاربران اجازه ندارند استفاده از حساب کاربری خود را به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر

واگذار کنند.

۹-۳ برای تمامی خدماتی که احتیاج به مواد مخصوص (مواد شوینده، مواد لازم برای آشپزی و…)و یا ابزار ویژه ( آموزش موسیقی،آموزش اسکیت و…) دارند کاربر خدمت گیرنده موظف به تامین آن ها پیش از زمان ارائه خدمت توسط نیروی متخصص است. در صورت رضایت فرد کارشناس، درخواست کننده خدمت می تواند تهیه مواد و یا ابزار ویژه را بر عهده  کاربر کارشناس بگذارد که در اینصورت باید دو طرف بر سر قیمت و کیفیت این موارد پیش از تایید نهایی درخواست، به توافق قظعی برسند.

۱۰-۳ در پاره ای از خدمات مواد مورد نیاز جهت سرویس‎دهی در اختیار فرد کارشناس است ( روغن موتور و…) در اینصورت لازم است کاربر درخواست کننده خدمت پیش از تایید نهایی درخواست خود با فرد کارشناس درباره نوع و قیمت این مواد به توافق برسد.  

۱۱-۳ از تمام کاربران خواهشمندیم پیش از تایید نهایی درخواست خود با کارشناس مورد نظر در مورد تمام جزییات به توافق برسند و پس از آن تایید نهایی را انجام دهند زیرا پس از واریز مبلغ و یا کسر امتیاز به هیچ وجه امکان بازگردان هزینه یا بازگرداندن امتیاز به کاربر وجود ندارد. پس از تایید نهایی امکان لغو درخواست ممکن نیست.

۱۲-۳ کاربران می توانند از طریق حساب کاربری خود برای شخص زیر ۱۸ سالی که امکان عضویت در بده-بستان را ندارد درخواست خدمت کنند و در این خصوص اکیدا و موکدا توصیه می کنیم یک فرد بزرگسال،  خدمت گیرنده ( در اینجا فرد زیر ۱۸ سال) را در طول زمان دریافت خدمت همراهی کند و لازم به ذکر است بده-بستان مسئولیت هیچ گونه قانون شکنی احتمالی از جانب متخصص خدمت دهنده را نمی پذیرد.

۱۳-۳ بده-بستان تنها یک ارتباط دهنده بین افراد با مهارت ها و تخصص های گوناگون است، از اینرو در رابطه با هر نوع قانون شکنی و تخلف از جانب هر یک از کاربران خدمت دهنده و یا خدمت گیرنده هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد. تاکید می کنیم برای بالا بردن امنیت شخصی خود تمام اصول و نکات ایمنی را در حین ارائه خدمت رعایت بفرمایید.

۱۴-۳ کارشناس خدمت دهنده می‎پذیرد هزینه رفت و آمد به مکان ارائه سرویس را شخصا بپردازد و درخواست هرگونه پرداختی از خدمت گیرنده تحت هر عنوانی خلاف قوانین بده-بستان است.

۱۵-۳ در صورت بروز هرگونه نارضایتی و ثبت شکایت از جانب هر یک از کاربران خدمت دهنده-خدمت گیرنده، بده-بستان در خصوص مورد طرح شده بر اساس شواهد موجود اعلام نظر می کند. برای دو طرف داوری بده-بستان حکم نهایی بوده و الزام‎آور است.

۱۶-۳ کاربرانی که تمایل دارند در گروه‎های اسباب‎کشی، جابجایی اثاث داخل خانه، نظافت خانه عضو شوند بایستی گواهی تایید عدم سوء پیشینه و گواهی عدم اعتیاد را ارائه دهند.

۱۷-۳ کاربران موظفند پس از دریافت خدمت، بلافاصله درصفحه کاربری خود وارد شوند و گزینه‎ی اتمام را انتخاب کنند.

۴-وظایف بده-بستان:

۱-۴ تمام اطلاعات شخصی کاربران نزد بده-بستان محفوظ و در حکم امانت است، از اینرو دسترسی به آ ن ها توسط شخص ثالث ممنوع می باشد.

۲-۴ بده-بستان با نظرسنجی پیوسته از کاربران خود در جهت بالا بردن کیفیت ارائه خدمات تلاش خواهد کرد.

۳-۴ بده-بستان تنها در شرایطی که فرد کارشناس برخلاف قرار از پیش تعیین شده، در مکان ارائه خدمت حاضر نشود خود را موظف به بازگرداندن هزینه‎ی پرداختی و یا امتیاز کسر شده به کاربر درخواست کننده خدمت می داند.

۴-۴ در صورت بروز هرگونه نارضایتی و یا ثبت شکایت بده-بستان وظیفه دارد براساس شواهد موجود به موضوع رسیدگی کند.