بده بستان چیست؟

بده بستان یک جامعه مجازی است که از افراد متخصص و با مهارت در زمینه های مختلف تشکیل شده است.

در جامعه بده بستان می توانید تخصص و مهارت خود را با دیگر کاربران مبادله کنید. دریافت خدمات در بده بستان کاملا رایگان و ساده است. مهارت یا تخصص خود را به افرادی که نیازمند آن هستند ارائه کنید. از سیستم بده بستان امتیاز بگیرید. حال به طور کاملا رایگان و تنها به وسیله امتیازات کسب شده خود می توانید از تخصص و مهارت های دیگر کاربران بده بستان استفاده کنید.

گروه های بده بستان

کاربران متخصص بر اساس نوع مهارت هایشان در گروه های تخصصی عضو می شوند.

هریک از این گروه ها متعلق به مهارت یا تخصص در حوزه ای خاص است. مثلا گروه آشپزی شامل افرادی است که در آشپزی تخصص دارند و آماده اند تا مهارت خود را با دیگر کاربران بده بستان مبادله کنند.

افراد گروه تعمیر لوازم خانگی، لوازم خانگی شما را به طور رایگان تعمیر می کنند. در عوض خدمت رایگانی که ارائه می دهند، از بده بستان امتیازاتی کسب می کنند، و با آن امتیازات، خدمت یا مهارت مورد نیاز خود را از سایر کاربران بده بستان دریافت می کنند.

روش کار بده بستان کاملا ساده است و بر پایه معامله پایاپای شکل گرفته است. به طور خلاصه می توان گفت:

سرویس رایگان ارائه کنید، امتیاز بگیرید و سرویس رایگان دریافت کنید.

از دیگر گروه های بده بستان می توان به گروه های تعمیر لوازم خانگی و لوازم سرمایشی و گرمایشی، گروه آموزش زبان های خارجی، گروه خدمات نظافت منزل، گروه آموزش های هنری، گروه تدریس خصوصی دروس، گروه آرایش و پیرایش، گروه شستشوی فرش و مبلمان، گروه تایپ و ترجمه و تحقیق، گروه تعمیرات موتور سیکلت، دوچرخه و خودرو، گروه تعمیرات موبایل و تبلت، گروه آموزش ورزشی  و… اشاره کرد.

شما با عضویت در هریک از این گروه ها آمادگی خود را برای ارائه سرویس یا خدمت رایگان به کاربران بده بستان اعلام می کنید.

عضویت در بده بستان چه فایده ای دارد؟

  • بده بستان محیطی است که دسترسی شما به افراد خبره و متخصص در حوزه های گوناگون را ممکن می سازد.
  • در بده بستان می توانید در ازای خدمتی که به دیگران ارائه می دهید، سرویس یا خدمت رایگان دریافت کنید.
  • اگر مایل به خدمت رسانی رایگان به دیگر کاربران نیستید یا تخصصی ندارید و یا هنوز امتیازی دریافت نکرده اید، می توانید با پرداخت نقدی خدمت یا سرویس مورد نظر خود را دریافت نمایید.
  • با عضویت در بده بستان و تبادل مهارت ها بین کاربران، همه اقشار جامعه با سطوح مالی و اجتماعی مختلف می توانند از خدمات رایگان و تخصصی کارشناسان بده بستان بهره مند شوند.
  • بده بستان با بهره گیری و الهام گرفتن از روش تهاتر یا معامله پایاپای، امکان دریافت خدمات، بدون پرداخت پول را برای کاربران خود فراهم کرده است. معامله پایاپای، معامله بدون پول، یا تهاتر از قدیمی ترین روش های معامله در تاریخ بوده و راهی برای مبادله آسان خدمات بدون پرداخت پول است.
  • بده بستان پیش از تأیید عضویت کارشناسان و متخصصان، مدارک تحصیلی یا فنی مرتبط را جهت اطمینان بیشتر، بررسی می کند. بنابراین می توانید اطمینان داشته باشید که کارشناسان حاضر در هریک از گروه های بده بستان، در زمینه تخصصی خود صاحب مهارت و دانش کافی هستند.
  • با توجه به وضعیت اقتصادی ناپایدار کشورمان و افزایش مداوم قیمت انواع خدمات مورد نیاز خانواده ها، تأمین این نوع از نیازها برای بسیاری از افراد با مشکل مواجه شده است. متأسفانه بسیاری از افراد با وجود تحصیلات و تخصص، در تأمین نیازهای خدماتی خود با مشکلات مالی رو به رو می شوند. بده بستان، امکان استفاده رایگان از خدمات و مهارت های افراد متخصص را برای شما فراهم کرده است. بده بستان، محلی برای تبادل مهارت و تخصص بین کاربران است.

نحوه عضویت و کار با سیستم بده بستان

عضویت در بده بستان تنها برای افراد بالای ۱۸ سال امکان پذیر است. برای عضویت در بده بستان و گروه های تخصصی، نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید.

برای عضویت در بده بستان ابتدا روی دکمه ثبت نام کلیک کنید تا وارد فرم ثبت نام شوید.

مشخصات خواسته شده را به دقت تکمیل کرده و عضویت خود را فعال سازی نمایید.

پس از ثبت نام می توانید از کاربران سرویس دریافت کنید. اما چون در این مرحله هنوز امتیازی کسب نکرده اید، نمی توانید از خدمات متخصصین بده بستان، به صورت رایگان استفاده کنید.

برای تبادل مهارت ها و تخصص خود با سایر کاربران باید در گروه های تخصصی بده بستان عضو شوید. برای اینکار از قسمت درخواست عضویت در گروه ها اقدام نمایید.

مدیریت بده بستان برای امنیت بیشتر مجموعه، روش ها و راه هایی را برای احراز هویت کاربران در نظر گرفته است. از این رو لازم است هنگام عضویت تصویر مدارک شناسایی و عکس خود را ارسال نمایید.

مدیریت بده بستان، برای اطمینان از میزان تسلط کاربران متخصص، از شما درخواست می کند مدارک تحصیلی یا گواهی های مرتبط با زمینه های مورد نظر را هنگام عضویت، ارسال نمایید.