بده بستان! خدمات تخصصی رایگان برای همه افراد با هردرآمدی

بده بستان جامعه ای مجازی است که از افرادی با تخصص های واقعی تشکیل شده است. بده بستان امکان بهره مندی از خدمات تخصصی رایگان برای همه افراد جامعه با هر سطح درآمد را امکان پذیر می سازد.

بده بستان چیست؟

بده بستان انجمنی بزرگ از افراد متخصص در زمینه های گوناگون است. افراد متخصص در زمینه های تخصصی همچون:

 تعمیرات کامپیوتر، موبایل، خودرو و لوازم خانگی، آرایش و پیرایش، تدریس خصوصی دروس کلیه سال های تحصیلی، خدمات شستشو، نظافت منزل و محل کار، آموزش های هنری،  آموزش زبان های خارجی، خدمات ترجمه و تایپ و تحقیق، بازسازی و تعمیرات ساختمان و بسیاری رشته های تخصصی دیگر، به عضویت بده بستان در آمده و خدمات و مهارت خود را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهند.

چرا خدمات ارائه شده در بده بستان رایگان هستند؟

شاید این سوال برای شما ایجاد شود که چرا خدمات تخصصی ارائه شده در بده بستان رایگان هستند؟! در صورتی که برای دریافت هریک از این خدمات باید مقدار زیادی هزینه کرد.

دلیل رایگان بودن خدمات تخصصی، در بده بستان این است که بده بستان محلی برای تبادل مهارت هاست!

مبادله مهارت ها به چه معناست؟

همان طور که گفته شد، افراد با تخصص های گوناگون به عضویت بده بستان در می آیند، مهارت یا دانش تخصصی خود را به طور رایگان، در اختیار کاربران قرار می دهند، و خدمت یا سرویس رایگان دریافت می کنند. این معنای مبادله مهارت هاست.

به عنوان مثال شما به عنوان کاربر متخصص در زمینه تعمیرات خودرو در بده بستان عضو شده اید. خدمات تعمیر خودرو را به صورت رایگان ارائه می کنید و در ازای آن از دیگر کاربران خدمت تخصصی رایگان دریافت می کنید. به این صورت تخصص و مهارت خود را با دیگر اعضای متخصص تبادل کرده اید. در واقع بده بستان در فرآیند ارائه خدمات و سرویس های تخصصی خود، از روش مبادله پایاپای، تهاتر یا Barter  استفاده می کند.

تهاتر یا barter  به چه معناست؟

تهاتر، Barter یا مبادله پایاپای، قدیمی ترین شکل معاملات در تاریخ است. زمان استفاده از روش معامله پایاپای، به پیش از اختراع پول، بر می گردد. در آن زمان، افراد کالای یا خدمات خود را در ازای کالا یا خدمات مورد نیاز خود واگذار می کردند.

امروزه روش های مدرن و گوناگونی برای معاملات مالی وجود دارد. اما تهاتر یا barter همچنان می تواند به عنوان روشی محبوب در معاملات، مورد استفاده قرار بگیرد. استفاده از این روش سنتی معامله، به خصوص در مبادلات غیر فیزیکی، مانند مبادله مهارت ها و خدمات، بسیار ارزشمند و فرصت ساز است.

بده بستان چگونه کار می کند؟

پس از عضویت اولیه در بده بستان و احراز هویت، می توانید برای عضویت در گروه های تخصصی درخواست بدهید. هنگامی که به عضویت یکی از گروه های تخصصی در می آیید، باید برای راستی آزمایی و اثبات تخصص و مهارت خود، مدارک تحصیلی یا گواهی نامه های مربوط به تخصص خود را برای مدیریت بده بستان ارسال نمایید.هنگامی که عضویت شما در گروه های تخصصی و کارشناسی تأیید شد، می توانید خدمات خود را به کاربرانی که درخواست داده اند، ارائه نمایید.

ارائه این خدمات به صورت رایگان خواهد بود. شما با ارائه رایگان خدمات تخصصی خود از بده بستان امتیاز دریافت می کنید. سپس می توانید در هر زمان که مایل هستید، با امتیازات دریافت شده خود، از سایر اعضای متخصص، خدمت یا سرویس رایگان دریافت کنید. به این صورت ضمن تبادل مهارت های تخصصی خود، نیاز های سایر کاربران را بدون پرداخت پول برطرف کرده و با کسب امتیاز نیز، می توانید از مهارت و تخصص سایر اعضا، به طور رایگان بهره مند شوید.

چگونه همه افراد می توانند از خدمات تخصصی رایگان بده بستان استفاده کنند؟

در شرایط اقتصادی کنونی کشورمان، به دلیل شکاف طبقاتی بسیار زیاد، افزایش مداوم قیمت کالا و خدمات و عدم ثبات اقتصادی، تنها افرادی با وضع مالی متوسط به بالا قادر به دریافت خدمات تخصصی، هستند. از جمله این خدمات تخصصی می توان به تدریس خصوصی دروس، خدمات نظافت در منزل، خدمات تعمیرات لوازم خانگی در محل و نوسازی و تعمیرات ساختمان اشاره کرد.

دریافت این سرویس ها و خدمات تخصصی، برای افراد و خانواده های کم درآمد هزینه زیادی در پی خواهد داشت. متأسفانه بسیاری از افراد با وجود داشتن مهارت های تخصصی و تحصیلات عالی، به دلیل وضع مالی نامناسب، قادر به دریافت خدمات مورد نیاز خود نبوده و از دریافت سرویس های تخصصی محروم می مانند.

اما بده بستان، با ارائه روش مبتکرانه تبادل مهارت ها، امکان بهره مندی از خدمات تخصصی  را برای همه افراد و طبقات جامعه با هر سطح درآمد، فراهم کرده است. افراد متخصص با هر سطح درآمدی می توانند به وسیله مبادله مهارت های خود، سرویس رایگان و باکیفیت دریافت نمایند.

تفاوت بده بستان با سایر ارائه دهندگان خدمات تخصصی چیست؟

بده بستان برای اطمینان بیشتر کاربران خود، از اعضای متخصص، مدارک تحصیلی و گواهی نامه های مرتبط با مهارت و تخصص را دریافت می کند. بنابراین می توانید مطمئن باشید که کلیه اعضا و کارشناسان حاضر در گروه های تخصصی از مهارت و تخصص کامل برخوردار هستند.

مدیریت بده بستان برای افزایش سطح امنیتی مجموعه، هنگام ثبت نام، از کلیه کاربران مدارک شناسایی دریافت کرده و پس از احراز هویت، عضویت آنان را تأیید می کند.

آیا امکان دریافت خدمات در ازای پرداخت نقدی هم وجود دارد؟

بله! در صورتی که کاربر ساده بده بستان هستید و در گروه های تخصصی عضو نشده اید، می توانید با پرداخت هزینه، خدمات و سرویس های مورد نظر خود را دریافت نمایید.

همچنین در صورتی که کاربر متخصص هستید ولی هنوز امتیازی دریافت نکرده اید، می توانید، با پرداخت هزینه سرویس مورد نظر خود را دریافت نمایید.